Hidayet Kadiroğlu’yla Elvan’da EN’ler dönemi…

Elvan Ailemiz’in Değerli Üyeleri,62

Yeni bir sayıda yeniden sizler buluşmanın, yeni güzellikleri paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Elvan’da EN’ler dönemine ilişkin gelişmelere geçmeden önce büyük resmi tamamlayan, anlamlandıran bazı göstergeleri paylaşmak istiyorum. Önceki paylaşımlarımızdan da hatırlayacağınız üzere;

– Dünyanın en büyük şekerleme firmalarını sıralayan Candy Industry Global Top 100 listesine 2012’de 93. sıradan giren Elvan, 2013’te 12 basamak birden çıkarak 81. oldu. Listede bulunan 3 Türk firmasından sadece Elvan sırasını yükseltti.

– Grubumuzun amiral gemisi Elvan, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) verilerine göre sektör ihracatında ikinciliğe çıktı.

– Grubumuzun parlayan yıldızı Cici ise “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi” listesinde ilk üçe girdi, ödülünü aldı.

Dikkat ederseniz farklı markalarımızla dünyada ve Türkiye’de koşuyor, sıralamalarda öncelikli yerimizi almış bulunuyoruz. Sizlerle birlikte daha üst sıralara yürüyoruz. Ancak gelinen noktada sadece listelerde ilk sıralamalara girmiyor, ilkleri de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda geçen dönemdeki en önemli gelişme şüphesiz ki kruvasan yatırımımızdı. Şükürler olsun tek hat üzerine dünyanın en büyük kruvasan tesisini Eskişehir’de kurmayı başardık. Ar-Ge’den yatırıma, üretimden satışa kadar tüm birimlerimizin katılımı ve işbirliği ile hayat bulan bu yatırım, yine sizlerle kendi başarı hikayesini yazacak. Emeği geçen tüm birim ve mesai arkadaşlarımıza bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim.

İSO ödülü doğru yolda olduğumuzun işareti

Sadece teknik anlamda değil, içerik-derinlik konusunda da ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Türkiye şirketler dünyasında bir ilk olan Elvan Zeka Kulübü de (EZK) hem Türkiye’de hem de dünyada koşusunu sürdürüyor. Çocuklarımızı küçük yaşta üniversiteli yapan EZK, kısa sürede hikayesini oluşturdu.

Üniversiteli stajını çay getir-götürden işinden çıkarıp proje üretmeye dönüştüren Elvan Akademimiz de en farklı staj programına imza atmasıyla dikkat çekiyor.

Atlas Okyanus’unda bir adalar ülkesi olan, fakat yeri harita gösterilemeyecek kadar ülkemizde bilinmeyen Cape Verde’e sektördeki ilk ihracatı Elvan yaptı.

Yeni hayata geçen intranetimizle bütün bu güzellikleri anında sizlerle paylaşabilme fırsatını yakalamış bulunuyoruz.

Sektörümüzdeki  ilk Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştuk.  İstanbul Sanayi Odası’ndan (İSO) İnovasyon Ödülü almak ise doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Son olarak kendimle ilgili bir haber vereyim: Sektörümüzü dünyada temsil etmek üzere kurulan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu´nun (ŞTG) başkanlığı onurunu üstlenmiş bulunuyorum.

Heyecan verici yeni haberlerde buluşmak dileğiyle…

Hidayet Kadiroğlu

Elvan Grubu Başkanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.