Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri İçin Geri sayım

Elvan Group kurucusu Mustafa Kadiroğlu adına verilen Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri 2017 için geri sayım süreci başladı. Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri Jüri Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “10 ilden ve 2 ülkeden yapılan başvuruları değerlendirme süreci tamamlanmak üzere. Şimdi ödüllendirme programı üzerine çalışıyoruz” dedi.

Bu sene 65. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Elvan Group, kurucusuMustafa Kadiroğlu adına düzenlenen Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri heyecanını yaşıyor. 2017 ödülleri için 2 ülkeden ve Türkiye’nin 10 farklı ilinden başvuru aldıklarını belirten Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri Jüri Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “Gelen başvurular önce Seçici Kurul’umuz tarafından ön incelemeden geçirildi. Proje niteliği taşıyanlar ise nihai değerlendirmeler için jüri üyelerine sunuldu” diye konuştu. Toplam 28 projenin jüri değerlendirmesine girdiğini belirten Hidayet Kadiroğlu, “Şimdi ödüllendirme programı üzerine çalışıyoruz” dedi. Dünya Çocuk İnovasyon Ödülleri Jüri Başkanı Hidayet Kadiroğlu, ödüllendirme tarihi ve yeri netleştiğinde ayrıca bir açıklama yapacaklarını kaydetti.

 BİZE GÖRE HEPSİ KAZANDI

Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinde hazırlanan www.childinawards.com adresli site üzerinden alınan başvuruların 30 Haziran 2017 tarihinde sona erdiğini hatırlatan Hidayet Kadiroğlu, şöyle devam etti: “Bize göre başvuran her çocuk, özellikle Seçici Kurul’u geçen 28 projenin hepsi kazandı. Çünkü bu çocuklar ve projeleri, Çocuk İnovasyon Tarihi’ne de geçtiler, kaydoldular. Özgüvenleri ve emekleri için hepsini yürekten tebrik ediyorum.” Her yarışmada olduğu gibi bu ödüllendirme de bir derecelendirme yapıldığını vurgulayan Hidayet Kadiroğlu, “Centilmence bir anlayışla başlangıçta ‘İyi olan kazansın’ demiştik. Şimdi jürinin taktiriyle daha iyi olanlar elbette daha iyi ödül alacaklar” dedi.

 

 

 

 

 

 

TÜRKİYE YENİLİKÇİLİĞE ADRES

Hidayet Kadiroğlu, Dünya Çocuk inovasyon Ödülleri ile ilgili olarak stratejik amaçlarını ise şöyle açıkladı: “Dünyada yenilik ve teknoloji denilince ilk etapta iki yer akla geliyor; 1- ABD’deki Silikon Vadisi, 2 -Hindistan’daki Banglore… Biz de bu ödüllerle Türkiye’yi komşu ve çevre ülkeleri de içine alan özellikle Afro-Avrasya bölgesinde yenilikçiliğin adresi haline getirmek istiyoruz. Yenilik-inovasyon denildiği zaman akla Türkiye gelsin diyor ve bunun için çalışıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.